نرخ خدمات صنف قالیشویان اعلام شد

  نرخ خدمات صنف قالیشویان اعلام شد

رئیس اتحادیه قالیشویان ضمن اعلام نرخ خدمات صنف قالیشویی، گفت: مردم برای قالیشویی فقط به واحدهای مجاز مراجعه کنند و به هر نوع تبلیغی در این زمینه اطمینان نکنند.

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد نرخ قالیشویی در سال جدید گفت: قالیشویان در سال 1398 افزایش قیمتی نداشتند، اما امسال نرخ قالیشویی بین 25 تا 30 درصد افزایش یافته است. 

 

رئیس اتحادیه قالیشویان تهران  درباره وضعیت تقاضای قالیشویی در ایام پایان سال، افزود: به دلیل شیوع کرونا از سال گذشته تقاضا برای قالیشویی کاهش یافته، به طوری که سال گذشته در این مقطع با شیوع ویروس کرونا در کشور تقاضا قالیشویی مجیدیه به شدت کاهش یافت و امسال نیز تقریبا همان شرایط حاکم است، بنابراین در مقایسه به بازار شب عید دو سال گذشته حدود 40 درصد تقاضا کاهش یافته است. 

 

وی با تاکید بر اینکه مردم به واحدهای قالیشویی بدون مجوز اعتماد نکنند، گفت: در ایام پایانی سال تبلیغات اینترنتی و پخش تراکت‌های تبلیغاتی قالیشویی زیاد می‌شود که برخی مردم بدون توجه به پروانه فعالیت این تبلیغ کنندگان قالیشویی به آنها اعتماد می‌کنند و دچار مشکلاتی می‌شوند.

 

محمدی بیان داشت: به  دلیل اینکه اغلب این قالیشویی‌های غیر مجاز دارای مکان مشخصی نیستند و هیچ گونه مجوز فعالیت قانونی از اتحادیه ندارند، در نتیجه در صورت بروز هر گونه مشکلی، امکان پیگیری از طریق اتحادیه وجود ندارد. 

 

وی گفت: متقاضیان برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی برای انتخاب قالیشویی به سایت اتحادیه قالیشویان تهران مراجعه کنند و یکی از واحدهای دارای مجوز را انتخاب کنند. 

 

محمدی بیان داشت: در این صورت اگر خسارت احتمالی به فرش وارد شود، اتحادیه پاسخگو خواهد بود. 

مقالات دیگر: قالیشویی چیذر

 

نماینده تهران: کاهش پنج واحدی مالیات برای اصناف تصویب شد

 شهرری - ایرنا - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری نمایندگان مصوب شد که در سال آینده مالیات برای اصناف و واحدهای تولیدی که کاهش سطح اشتغال ندارند پنج واحد کاهش ‌یافته و از ۲۵ به ۲۰ درصد برسد.

 

به گزارش روز شنبه اتاق اصناف شهرستان ری مجتبی توانگر در جمع هیات رییسه این اتاق اظهار داشت: در بودجه سال آینده حدود هفت هزار میلیارد تومان از محل تبصره چهار به وام‌ اصناف اختصاص یافته که باید پیگیری لازم برای دریافت و استفاده از آن انجام شود.

وی افزود: در فراکسیون اصناف مجلس با کمک صنوف می‌توان در موضوع صادرات محصولات واحدهای تولیدی صنفی هماهنگی و اقدامات لازم را انجام داد.

 

توانگر با اشاره به موضوع مشاغل مزاحم و عوارض شهرداری خاطرنشان کرد: مکاتباتی در راستای رسیدگی به موضوعات مشاغل مزاحم با اداره صمت انجام شده است، در این زمینه می‌بایست مباحث و موضوعات مختلف از طریق مکاتبات اداری پیگیری شود.

 

 این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به دنبال برطرف کردن مشکلات صنوف و در کمیسیون اقتصادی به دنبال پیداکردن راهکارها و منابع جدید برای دریافت مالیات هستیم.

 

 

تقسیم کالای اساسی و امکانات به صنوف سراسر کشور باید متعادل شود

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نیز در این نشست گفت: تقسیم کالای اساسی و امکانات به صنوف می‌بایست با توجه به جمعیت و نیاز جامعه به‌صورت تعادلی انجام شود لذا درخواست می‌شود با توجه به کمبودهای که در این زمینه عنوان‌شده مسئولان مربوطه باید پیگیر حمایت بیشتر از مردم نقاط جنوبی تهران باشند.

 

سید علی یزدی خواه  با اشاره به لزوم تجدید نظر در دریافت مالیات اظهار داشت: با توجه به اینکه رویکرد مجلس فشار به اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیست می‌بایست حداکثر معافیت مالیاتی برای اقشار کم‌درآمد در نظر گرفته شود و دریافت مالیات به سمت اقشار پردرآمد سوق یابد.

 

وی افزود: باید با کمک به اقشار ضعیف و رونق بخشیدن به تولید اشتغال مناسب برای افراد را در جامعه فراهم کنیم.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع مربوط به جایگاه نگهداری کالاهای بازرگانی و موضوعات مربوط به دریافت ارزش‌افزوده از انبارداران توسط اداره صمت و نمایندگان مجلس به‌طور شفاف پیگیری می‌شود زیرا انبارداران قصد فروش کالا را نداشته و تنها کالاهای بازرگانان را نگه‌داری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت سرامیکی

یزدی خواه اضافه کرد: مشکلات ناشی از استقرار صنوف مزاحم در شهرستان ری و پرداخت عوارض کسب و پیشه به شهرداری و پرداخت مالیات به تهران باید رسیدگی شود و همچنین موضوع افزایش قیمت تعرفه آب‌بها برای مشترکانی که به فاضلاب متصل نیستند و دچار افزایش قیمت شدند باید بررسی شود.

 

وی یادآور شد: وظیفه ما به‌عنوان نمایندگان مردم مطرح کردن مشکلات، بررسی و برطرف کردن این موضوعات است که باید به‌صورت مکتوب ارائه شود.

 

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاه های تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.

 

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و در جنوب تهران واقع شده است.

مقالات دیگر : قالیشویی فرمانیه

آسیب‌های کرونا به اصناف در بودجه سال ۱۴۰۰ مورد توجه نمایندگان است

 شهرری - ایرنا - نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای رسیدگی مشکلات و آسیب‌های ناشی از کرونا به اصناف برنامه‌ریزی می‌کند تا اقدامات مربوط به این قشر در بودجه سال ۱۴۰۰ منظور شود.

 

سید علی یزدی خواه روز شنبه در جلسه طرح مسائل ومشکلات اتحادیه های صنفی شهرستان ری افزود  از رسیدگی و بررسی مشکلات اصناف و آسیب‌های ناشی از کرونا در مجلس خبر داد و افزود:  مشکلات ناشی از بحران کرونا و فشاری که بر اصناف وارد شده در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و بیشترین آسیب در این خصوص به رستوران‌داران وارد شده است.

قالیشویی قیطریه

وی اظهار داشت: مشکلات اصناف و درخواست‌های بررسی قوانین در زمینه نسخ قوانینی که باید باطل شود و ایجاد قوانینی که لازم است از سوی مجلس شورای اسلامی حل ‌و فصل می‌شود.

 

این نماینده مجلس با قدردانی از همراهی اصناف در کنترل بیماری منحوس کرونا خاطرنشان کرد: اصناف همواره در ایام مختلف هنگام ضرورت نقش تأثیرگذاری در جامعه داشنند که نمونه آن در پیروزی انقلاب و مقابله با شیوع کرونا بسیار محسوس است.

 

یزدی خواه اضافه کرد: اصناف نقش تاثیرگذاری در حوزه های اقتصادی و معیشتی دارند و از آنجا که کرونا تاثیر بسزایی در کسب و کارها داشت لذا نیاز به تعامل و همراهی بیشتر مسئولان دارند.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده در شهرستان ری حدود ۴۵ هزار پروانه صنفی فعالیت دارند که با احتساب خانوارهای منتفع از این صنوف در حدود یک ‌پنجم جمعیت ری را در برمی‌گیرد که جمعیت زیادی است.

 

یزدی خواه یادآور شد: افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیش ‌از حد لازم موجب تحت تاثیر قرار گرفتن حداقل ۲۰ مغازه اطراف آن واحد فروشگاهی می‌شود لذا ‌باید از سوی اتحادیه کشوری و مسئولان مربوطه مورد توجه و تحدید نظر قرار گیرد.

 

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاه های تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.

 

شهرستان ری ۶ شهر ، پنج بخش و یک میلیون نفر جمعیت دارد.

 

مقالات مرتبط دیگر:

 

قیمت شستشوی فرش

فرش تبریز در انزوای بازار جهانی

 فرش تبریز در انزوای بازار جهانی

فرش دستبافت تبریز به عنوان یکی از گونه‌های شناخته شده فرش ایرانی در بازارهای جهانی، این روزها حال و روز خوشی ندارد و آمار تولیدکنندگان آن روز به روز در حال کاهش است.

 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بافت فرش در آذربایجان شرقی دارای پیشینه کهن تاریخی است، به طوری که با تصویب شورای جهانی صنایع دستی در سال ۱۳۹۴، تبریز با در نظر گرفتن شاخص‌های مختلف به عنوان شهر جهانی بافت فرش انتخاب شد.

 

آذربایجان شرقی و به تبع آن تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف ایران شناخته شده و سهم به سزایی در تولید و صادرات فرش دستباف ایفا می‌کند، به طوری که به گفته کارشناسان امر ۳۵ درصد از صادرات فرش دستباف کشور را این استان تامین می‌کند.

 

فرش دستباف تبریز تا همین چند سال پیش به ۱۱ کشور جهان صادرات اساسی داشت و ارزش سالانه صادراتی این هنر به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسید، اما حال خطر تعطیلی و بیکاری یکهزار و ۱۰۰ کارگاه فعال بافنده، ۴۰۰ واحد پرداخت فرش، ۴۰۰ واحد رفوگری، ۹۵ واحد قالیشویی و ۲ هزار و ۲۰۰ واحد عرضه قالی را تهدید می‌کند.

 

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به قدمت و ظرفیت‌های فرش تبریز گفت: تبریز می‌تواند مدیریت بازار فرش جهان را برعهده بگیرد. در هنر - صنعت فرش، نام آذربایجان شرقی به خصوص تبریز نه فقط در ایران بلکه در کل دنیا پیچیده است.

 

 فرحناز رافع یادآوری کرد: فرش توانسته ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد، اما اکنون صادرات و تولید فرش رو به کاهش است و این کاهش تولید و صادرات فرش از ضعف مسئولان دولتی و بخش خصوصی نشأت می‌گیرد.  هنوز سیاست‌های هنر - صنعت فرش مشخص نشده و هر کس تفسیر به رای می‌کند.

 

وی افزود: یکی از مشکلات فرش کشور، کوچ رفوگران از این شغل است و از طرفی ۲ میلیون نفر در کشور در حوزه فرش فعالیت می‌کنند، ولی بیمه آنها با مشکل روبه رو است.

 

رئیس مرکز فرش ایران  همچنین خواستار رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان فرش شد و افزود فروش فرش و صادرات آن زمان بر است.  اگر قرار است مشکل اشتغال جوانان رفع شود فرش دستباف می تواند سهم مهمی را در این خصوص ایفا کند.

 

سهمیه بیمه قالیبافی ۷۷ درصد کاهش یافت

 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت تبریز نیز با انتقاد از سخت‌گیری‌های بی‌مورد تامین اجتماعی، گفت: برهمین اساس سهمیه بیمه قالیبافی آذربایجان‌شرقی طی ماه‌های اخیر ۷۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

شاید بخواهید بخوانید: دندانپزشکی اقساطی

 

اسماعیل چمنی سهمیه آذربایجان شرقی از بیمه قالیبافان را ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد که این رقم طی سال جاری به تدریج کاهش یافته و هم اکنون به حدود ۴۵ هزار نفر رسیده است، این در حالی است که بیمه تامین اجتماعی برای این قشر از فعالان اقتصادی و هنر- صنعت فرش ایرانی بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده است.

 

وی مساله بیمه را مهمترین چالش کنونی قالیبافان آذربایجان شرقی به خصوص شهر تبریز اعلام کرد و افزود: مایه تاسف است که برخی از بازرسان بیمه به دلایل غیرمنطقی و با بهانه‌های واهی تلاش دارند تا بیمه آنها را حذف ‌کنند.

 

چمنی با اشاره به اینکه شغل قالیبافی طوری نیست که قالیباف همواره و ۲۴ ساعته روی دار قالی مشغول بافتن فرش باشد و این موضوع باید مورد توجه بازرسان بیمه قرار بگیرد، اظهار کرد: در برخی مواقع شاهدیم که قالیباف برای تهیه ابریشم و نخ به بازار رفته تا مصالح مورد نیاز را تهیه کند و بازرس به منزل و محل کار وی رفته و به دلیل عدم بافت فرش، بیمه او را قطع کرده‌اند

 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت تبریز ادامه داد: از آنجائیکه بیمه قالیبافان کمک دولتی دارد، بازرسان بیمه سخت گیری‌های نادرست و غیر منطقی اعمال کرده و تصور می‌کنند که قالیباف باید همیشه روی دار قالی مشغول بافتن فرش باشد در حالی که در قانون نیز به این موضوع اشاره نشده است.

 

وی با بیان اینکه امسال در لایحه بودجه رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شده است تا بیمه یک میلیون نفری قالیبافان در قانون مزبور آورده شود، گفت: این پیگیری‌ها تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

 

مقالات دیگر : قالیشویی مجاز

بازی دلاری دولت در بورس

 قدرت خرید گوشی موبایل از مردم گرفته شد، بدهی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی برای دولت بعد و ۶۱ درصد بازار مسکن در اختیار سفته‌بازان، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.

 

 سرویس اقتصادی مشرق- هر روز صبح، «گزیده مطالب اقتصادی روزنامه‌ها» را شامل خلاصه گزارش‌ها، یادداشت‌ها، خبرهای اختصاصی و مصاحبه‌های اقتصادی رسانه‌های مکتوب، در مشرق بخوانید.

 

* آرمان ملی

 

- برندهای پرمتقاضی موبایل گران شدند

 

آرمان‌ملی به گرانی موبایل پرداخته است: با افزایش نرخ ارز در میانه سال‌جاری، از آنجایی که به قول برخی صاحب نظران، اقتصاد ایران دلاریزه هست، قیمت‌ها در سایر بازارها نیز روند افزایشی در پیش گرفتند و در این میان انواع موبایل نیز در بازار تلفن همراه ایران با افزایش قیمت مواجه شدند. فعالان این صنف در چنین شرایطی اذعان می‌کردند که واردکنندگانی که به دنبال کسب سود بیشتر و البته نامتعارف هستند، هرچند با ارز ۲۰ هزار تومانی ثبت سفارش خود را انجام می‌دهند اما با توجه به روند افزایشی نرخ ارز و رسیدن قیمت دلار به کانال ۳۰ هزار تومانی، فروش خود را با این نرخ انجام داده و حتی توقف در عرضه نیز اتفاق می‌افتد. اما با کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و ورود بهای دلار به کانال ۲۱هزار تومان در دی‌ماه، به‌دنبال برخی تحولات سیاسی و اظهاراتی مبنی بر کاهش بهای دلار و ورود آن به کانال ۱۵ هزار تومان، قیمت انواع موبایل نیز با کاهش همراه شد و مسئولان صنفی مربوطه طی سخنانی از کاهش ۲۰ تا ۲۵درصدی قیمت‌ها خبر دادند. همزمان با این اتفاقات، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تلفن همراه شهر تهران ادامه کاهش قیمت‌ها را منوط به ادامه کاهش نرخ دلار عنوان کرد. محبی همچنین اعلام کرد که با توجه شرایط کنونی بازار بهترین زمان برای خرید موبایل است که این گفته او افزایش مراجعه مردم به این بازار برای خرید موبایل و دیگر لوازم جانبی را به دنبال داشت. درباره وضعیت تامین موبایل در بازار هم، گفته شد که شرایط تامین این کالا در بازار مطلوب است و شرکت‌های واردکننده توانسته‌اند پاسخگوی نیاز بازار باشند. با اینحال، برخی واکنش‌ها به کاهش قیمت‌ها در بازار موبایل در فضای مجازی به‌گونه‌ای دیگر بود.

 

شاید بخواهید مطالب دیگر ما را بخوانید:  دندانپزشکی در ایام کرونا

گروهی از شهروندان کاهش قیمت‌ها را محسوس نمی‌دانستند و معتقد بودند که کاهش به حدی نیست که بتوان نام آن را ارزانی گذاشت. عده‌ای دیگر هم به رفتار فروشندگان انتقاداتی را وارد می‌دانستند، در این زمینه که همزمان با گرانی دلار قیمت موبایل به سرعت بالا می‌رود و جهش زیادی پیدا می‌کند اما با کاهش بهای دلار، فروشندگان (که البته این رفتار تنها مختص فروشندگان موبایل نیست) قیمت اجناس خود را پایین نمی‌آورند. حال چند روزی است که بازار ارز دچار نوساناتی شده و طی بروز این نوسانات که به گفته فعالان اقتصادی بسیار خطرناک است و قدرت پیش‌بینی تحولات را از آنها می‌گیرد، قیمت موبایل هم اندکی رو به افزایش گذاشته است.

 

شرایط بازار موبایل تابع نرخ ارز

 

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تلفن همراه شهر تهران روز پنج‌شنبه از افزایش پنج درصدی قیمت موبایل در بازار خبر داد. مهدی محبی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت تامین و قیمت موبایل در بازار اظهار کرد: شرایط تامین موبایل در بازار مطلوب است و مردم می‌توانند انواع موبایل در برندهای متنوع را در بازار پیدا کنند. او ادامه داد: شرکت‌های وارد کننده انواع برندهای موبایل از گران‌ترین تا ارزان‌ترین را تامین و در بازار عرضه کرده‌اند و اکنون در دسترس مردم است. او، از افزایش پنج درصدی قیمت موبایل در یک هفته اخیر خبر داد. محبی گفت: در پی کاهش نرخ دلار قیمت‌ انواع موبایل نیز کاهشی شد به نحوی که در کمتر از ۲۰ روز شاهد کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت‌ها بودیم، اما طی یک هفته اخیر قیمت‌ها حدودا پنج درصد افزایش یافت. محبی، شرایط بازار موبایل را برای روزهای آینده تابع نرخ ارز دانست. رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تلفن همراه شهر تهران ابراز امیدواری کرد شاهد ثبات بازار موبایل در ایام منتهی به نوروز باشیم. محبی تاکید کرد: این افزایش قیمت در برندهای موبایل پرمتقاضی بیشتر بوده است. او، درباره نحو مقابله با گران‌فروشی اظهار کرد: مردم در صورت مواجه با گران‌فروشی یا مشکلات دیگر مربوط به خرید و تعمیرات موبایل شکایات خود را به اتحادیه گزارش دهند. محبی راه‌های دریافت شکایات را ثبت آن در سایت اتحادیه و یا تماس با شماره ۶۶۷۶۳۰۳۵ اعلام کرد.

 

- شاخص کل بورس همچنان در مسیر سقوط

 

آرمان‌ملی علل نزول بورس را بررسی کرده است: بازار سرمایه کماکان وضعیت اسفناکی دارد و دارایی مردم هر روز بیشتر از روزهای گذشته آب می‌رود. این در حالی است که بسیاری از فعالان منتظرند تا ببینند انتخاب رئیس جدید و راهکارهای او در روزهای آتی چه تاثیری بر روند بازار سهام خواهد داشت و برنامه او برای حفظ و حراست از سرمایه مردم چیست! گرچه خیلی‌ها معتقدند مشکلات بازارسرمایه را باید ریشه‌ای حل و فصل کرد و تنها تغییر اسم نمی‌تواند اعتمادسازی دوباره را متوجه بازار سهام کند. گفتنی است شاخص کل در جریان معاملات هفته گذشته، تنها یک روز (شنبه) سبزپوش شد و در ادامه روزهای معاملاتی همچنان شاهد نوسانات مکرر و تشکیل صف‌های فروش چند صد میلیونی در برخی نمادهای مهم و شاخص‌ساز بودیم. نکته مهمتر آن است که میزان مشارکت در عرضه اولیه هفته قبل به شکل قابل توجهی افت کرد و این به معنای آن است که مردم دیگر اعتمادی حتی به عرضه‌های اولیه ندارند و ترجیح می‌دهند پول‌های خود را به هیچ عنوان روانه این بازار نکنند.

 

بازی دلاری دولت در بورس/ کاهش قیمت خودرو در دست انداز سیاست های تورمی/ کارخانه‌های صنایع پوشش و رشت الکتریک چگونه به ویرانه تبدیل شد؟

 

مقالات دیگر: قالیشویی الهیه

طرح تشدید بازرسی و نظارت صمت از امروز کلید خورد

 طرح تشدید بازرسی و نظارت صمت از امروز کلید خورد

تهران- ایرنا- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه نظارت و بازرسی اقلام مصرفی در بازار تهران بر عهده سازمان صمت است و تامین منابع بر عهده دیگر نهادهای مسئول است، گفت: طرح تشدید بازرسی و نظارت این سازمان از امروز /شنبه/ آغاز شد.
 
سعید محمدی‌پور ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرساله طرح تشدید بازرسی ایام پایانی سال توسط بازرسان سازمان صمت در تهران اجرا می‌شود و هدف از این طرح نظارت بر قیمت پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، مواد پروتئینی و امور خدماتی مثل حمل و نقل مسافر، اتو سرویس‌ها و قالیشویی‌ها است.
 
وی ادامه داد: این طرح در راستای ابلاغیه‌ سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده برای تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم با همکاری بازرسان سازمان صمت، اصناف، تعزیرات حکومتی، و پلیس امنیت اقتصادی به صورت یکپارچه در استان از امروز ۱۱ بهمن ماه امسال آغاز و تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت.
 
محمدی‌پور با بیان اینکه طرحی که امسال به اجرا درآمده‌است با سال‌های گذشته تفاوت دارد، اظهار داشت: تفاوت این طرح با سال‌های گذشته در این است که بازرسان سازمان صمت به سامانه یک‌پارچه بازرسی « سیمبا » دسترسی دارند و از یک تبلت و سیم‌کارت برای سهولت در انجام کار نیز استفاده می‌کنند.
 
وی گفت: بازرسان سازمان صمت تهران در صورت مشاهده تخلف، آن را از طریق تبلت به بخش حقوقی سازمان ارسال می‌کنند؛ در گذشته رسیدگی به هرکدام از پرونده‌های تخلفات دست‌کم ۱۵ روز زمان لازم داشت اما امروزه در کمتر از ۴۸ ساعت به نتیجه می‌رسد.
بیشتر بخوانید قالیشویی الهیه
محمدی‌پور افزود: در تهران ۱۲۰ اکیپ ویژه بازرسی برای تشدید نظارت بر بازار در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده که با توجه به شرایط خاص امسال ۳۰ اکیپ به این تعداد برای بازرسی اقلامی که نام برده شد اضافه شده است.
 
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت تهران افزود:در طرح نظارتی امسال بازرس سازمان صمت و اتاق اصناف در دو شیفت صبح و عصر از واحدهای صنفی و مراکز خدماتی بازدید بعمل می‌آوردند تا در صورت مشاهده تخلفات احتمالی با واحد متخلف برخورد نمایند.
 
محمدی پور خاطرنشان کرد: در این طرح، رصد از انبارها و مراکز نگهداری کالاها نیز در دستور کار گشت‌های نظارتی قرار دارد؛ شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
 
 

آب در مناطقی از شیراز قطع می‌شود

 شیراز - ایرنا- روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شیراز اعلام کرد: به دلیل پاره ای تعمیرات در شبکه آبرسانی از سد درودزن به شیراز از ساعت ۲۴ جمعه دهم بهمن‌ماه جاری تا ساعت ۲۰ روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در مناطقی از شیراز قطع می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، در این محدوده زمانی جریان آب شبکه توزیع شهری در شهرک‌های اکبرآباد، جوادیه، پردیس، دینکان، باهنر، صدا و سیما، عرفان، بلوار معالی‌آباد، گلدشت معالی‌آباد، کوی وحدت معالی‌آباد، بیمارستان بعثت، بیمارستان کوثر، بلوار میرزای شیرازی غربی، خیابان میرزای شیرازی شرقی و خیابان قصردشت حد فاصل میدان قصردشت تا چهارراه زرگری قطع می‌شود.
بر این اساس، خیابان همت شمالی، بلوار فرهنگ شهر، شهرکهای احمدآباد، والفجر، فرهنگیان، عشایری، رضوان ، بهاران ، سجادیه سیمان ، مهدیه،  محمدیه سیمان، جانبازان پشت باغ جنت ، کمربندی حد فاصل پشت بلوار میثم شمالی تا ۲۰ متری امام خمینی ،  بلوار رحمت ، بلوار امیر کبیر حد فاصل کوی خوشرو تا خیابان قالیشویی  و فرعی های منشعب از آن محدوده مذکور با قطع آب و افت فشار آب روبرو خواهند شد.
روابط عمومی شرکت آبفا شیراز ضمن پوزش از شهروندان  ساکن در مناطق یاد شده، درخواست کرد علاوه بر صرفه جویی، آب مورد نیاز خود را قبلا ذخیره نموده و مصارف غیر ضرور را به روزهای دیگر موکول کنند.   

آب در مناطقی از شیراز قطع می‌شود

مقالات دیگر: قالیشویی نائین

مشکلات ۲۰ واحد تولیدی در ستاد تسهیل شهرستان ری احصا و بررسی شد

 مشکلات ۲۰ واحد تولیدی در ستاد تسهیل شهرستان ری احصا و بررسی شد

شهرری - ایرنا - معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: مسائل و مشکلات ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان احصا، بررسی و پیگیری شد.
 
حسین توکلی کجانی روز پنجشنبه در این جلسه اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید و تاکید دولت بر رفع موانع تولید، رفع مشکلات صنایع همواره به عنوان یکی از اولویت های کاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان ری قرار دارد.
 
وی افزود: در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور فرماندار ویژه شهرستان ری، بخشداران و روسای دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و همچنین تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار می شود، مسائل و مشکلات حوزه تولید شهرستان بررسی و در چارچوب قوانین و اختیارات نسبت به رفع موانع با جدیت تمام اقدام خواهد شد.
 
به گفته این مسئول در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری برای رفع موضوعاتی که در حیطه وظایف و مربوط به دستگاه های اجرایی شهرستان است دستورات لازم و قانونی صادر و تلاش می‌شود تا بیشتر مصوبات این ستاد اجرایی شود و مواردی که نیازمند تصمیم گیری استانی است نیز سریعا به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران ارسال می شود.
 
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در فرمانداری ری برگزار شد مسائل و مشکلات ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان ری شامل ۱- شرکت بهبود سلامت در خصوص تسهیلات بانکی، ۲ - شرکت دانش بنیان خرم بهار آتیس در خصوص توسعه فعالیت و اخذ مجوز از جهاد کشاورزی، ۳- کارخانه ستاره پوشاک ایرانیان در خصوص معوقات بیمه تامین اجتماعی، ۴- کارخانه کفش محسن در خصوص تسهیلات بانکی صندوق کار آفرینی امید، ۵ - شرکت آریا جامگان پیشرو در خصوص جرائم بیمه تامین اجتماعی، ۶- شرکت اکرام صنعت مهدی در خصوص تخصیص آرد یارانه ای، ۷- شرکت تعاونی مهر فدک در خصوص تخصیص آرد یارانه ای، ۸- شرکت پترو ترنم ری در خصوص تامین مواد اولیه، ۹- شرکت کاهانی در خصوص ایجاد واحد تولیدی، ۱۰- شرکت تعاونی ایثارگران دشت طلایی در خصوص افزایش ظرفیت برق، ۱۱- شرکت جهان چیلیک در خصوص توسعه فعالیت، سوخت، افزایش ظرفیت آب و برق، ۱۲- معدن تکنو آجر در خصوص دسترسی جاده ای، ۱۳- شرکت نرگس ارغوانی در خصوص تسهیلات بانکی، ۱۴- کارخانه سنگ برادران سلمی در خصوص توسعه فضای فعالیت، ۱۵- گلخانه در خصوص انشعابات برق و گاز، ۱۶- معدن بیجین ری در خصوص انشعاب برق، ۱۷- مزارع نوین ایرانیان در خصوص انشعاب گاز، ۱۸- گلخانه پاسارگاد در خصوص تسهیلات مشاغل، ۱۹- گلخانه هیدروپونیک بخش مرکزی در خصوص مجوز فعالیت، ۲۰- کارخانه قیر حافظ در خصوص گازرسانی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
 
بیشتر بخوانید: سالن زیبایی قصرماه lili
 
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاه های تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.
 
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و در جنوب تهران واقع شده است.
 
مقالات دیگر: قالیشویی زعفرانیه

تاثیر کرونا بر کسب و کارهای آنلاین

 تاثیر کرونا بر کسب و کارهای آنلاین

به گزارش افکار نیوز کسب و کارهایی که قبل از شروع کرونا اینترنتی بودند، این شرایط برای آن ها تبدیل به فرصتی طلایی شد تا سوار بر موج کرونا، کسب و کار خود را گسترش دهند.

تاثیر کرونا بر کسب و کارهای آنلاین

حدودا یک سال از پیدایش ویروس کرونا می گذرد و در این مدت روند کاری بسیاری از کسب و کارهای دستخوش تغییر شده است. بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده اند و مشاغل بسیاری به خصوص در ایران در خطر تعطیلی همیشگی قرار گرفته اند. بسیاری از کارخانه ها تولیدات خود را کاهش داده و یا حتی متوقف کرده اند و به طور کلی مشاغل بسیار زیادی تحت تاثیر اثرات منفی این ویروس قرار گرفته اند.

مقالات مرتبط: قالیشویی تجریش

در این میان افراد و کسب و کارهایی هم بودند که توانستند خودشان را با شرایطی که این ویروس حاکم نموده است تطبیق دهند و حیات کسب و کار خود را حفظ کنند. بسیاری از کسب و کارهای سنتی رفته رفته به اینترنت روی آورده و فروش محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت آغاز کردند. ظهور کرونا باعث شد تا افرادی که به کسب و کار اینترنتی اعتماد نداشتند و فقط روش سنتی تجارت را ترجیح می دادند هم، نسبت به این نوع از تجارت خوش بین شده و این نوع از فعالیت را نیز آغاز کنند.

 

شاید بخواهید بخوانید: قالیشویی هفت حوض

نجات ۳ نفر با تلاش آتش نشانان همدانی

نجات ۳ نفر با تلاش آتش نشانان همدانی

رئیس سازمان آتش نشانی همدان از نجات ۳ نفر با تلاش آتش نشانان این شهر خبر داد.

نجات ۳ نفر با تلاش آتش نشانان همدانیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، صادق پور سینا، رئیس سازمان آتش نشانی همدان گفت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات دیروز، ۲ عملیات اطفای حریق و ۴ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

شاید بخواهید بخوانید: دندانپزشکی در کرونا

او افزود: عملیات‌های انجام شده در این تاریخ ۲ مورد آتش سوزی شامل حریق قالیشویی در علاقبندیان و حریق ضایعات در خیابان بوعلی بوده است.

 

رئیس سازمان آتش نشانی همدان با بیان اینکه همچنین ۴ مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پاستور، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، نجات حیوانات در عباس آباد و تست گاز منوکسید کربن در شهید زمانی توسط آتش نشانان به انجام رسید، ادامه داد: در این عملیات‌ها ۳ نفرهم با تلاش آتش نشانان نجات یافتند.

 

شهروندان ۳۳۹ بار با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۶ مورد منجر به عملیات شده، ۱۰ تماس جهت مشاوره و راهنمایی، ۴۰ تماس اشتباه و متاسفانه ۲۸۳ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

 

مقالات دیگر:

قالیشویی نیاوران

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
x تبلیغات
x بستن تبلیغات